środa, 4 marca 2015

Jogurt naturalny z owocami, płatkami i orzechami / Natural joghurt with fruits, millet and oat flakes and nuts

Czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam powtórzyć śniadanie kilka dni z rzędu? Na przykład codziennie owsianka, bułka z dżemem lub drożdżówka z serem w biegu? Ja mam swoje ulubione i ekspresowe śniadanie, które uwielbiam i które nigdy mi się nie nudzi:) Czasami zmieniam tylko minimalnie jego składniki i proporcje, w zależności od tego, jakie produkty mam w domu albo jakie owoce dostępne są w sklepie.

Have you ever repeated your breakfast few days in a row? For example, every day a bowl of porridge, bread and jam or sweet cheese bun? I have my favourite and express breakfast, which I really love and I'm never going to get tired of it!:) Sometimes I just change some ingredients and proportions, according to products I have at home or fruits available in the grocery store. 


Truskawki? O tej porze roku? No cóż.... nie zachęcam do ich kupienia, ale ja się nie mogłam powstrzymać! Ich smak nie jest idealny, ale razem z innymi dodatkami jest znacznie lepiej:) mmmm:) Za oknem trochę słońca, trochę wiatru, trochę chmur i trochę deszczu ze śniegiem... W końcu "w marcu jak w garncu":) Ale mimo wszystko już czuć nadchodzącą wiosnę, dlatego i u mnie w domu pojawiły się świeże kwiaty i wiosenne drzewko:)

Strawberries? Out of season? Well... I don't encourage you to buy them, but I couldn't refrain from it! Their taste isn't perfect but with another additives is much better:) mmmm:) When you look through the window, you can see sunshine, wind, clouds or even sleet... well.. " March comes in like a lion and goes out like a lamb". But anyway I feel spring is coming! That's why I have a lot of fresh flowers at home:)

W dzisiejszym przepisie znalazły się płatki jaglane, płatki owsiane, siemię lniane, jagoda goji, jogurt naturalny beztłuszczowy, kiwi, banan, truskawki, migdały, orzechy włoskie i amarantus. Zdrowe węglowodany, tłuszcze i białko to podstawa dobrze zbilansowanego posiłku! Zapraszam do wypróbowania!

Today I made a recipe of simple, healthy and well-balanced meal. Just try it!:) SKŁADNIKI:

2 łyżki płatków owsianych górskich (lub otrębów owsianych)
2 łyżki płatków jaglanych 
1 łyżeczka siemienia lnianego (lub nasion chia)
1 łyżka jagód goji
+ woda do zalania

1 mały niskotłuszczowy jogurt naturalny 
1/2 kiwi
1/3 banana
2 duże truskawki 
(poza sezonem można również zmiksować odmrożone truskawki)
5 migdałów
2 orzechy włoskie
cynamon, wanilia i amarantus ekspandowany do posypania
miód (dla tych co potrzebują więcej słodyczy:P)


Wydaje się być dużo składników, ale tak naprawdę to jest tylko chwila i śniadanie gotowe:) 


INGREDIENTS:

2 tbsp oat flakes (or oat bran)
2 tbsp millet flakes
1 tsp linseed (or chia seeds)
1 tbsp goji berries
+ water

1 small cup of low fat natural joghurt 
1/2 kiwi
1/3 banana
2 strawberries 
(out of season you can use frostbitten strawberries)
5 almonds
2 walnuts
cinnamon, vanilla, popping amaranth for topping
honey (if you need a little more sweetness)

It seems to be a lot of ingredients, but it is just a moment and breakfast is ready!

PRZYGOTOWANIE:

Płatki, nasiona i jagody goji zalewamy wrzątkiem (najlepiej zaraz po wstaniu z łóżka) i czekamy aż się woda wchłonie . Ja w tym czasie robię sobie ciepłą wodę z cytryną, wypijam ją i przygotowuję kolejne składniki, tj. obieram i kroję na plasterki owoce. Gdy woda się wchłonie, dodajemy jogurt, mieszamy, układamy owoce, orzechy i migdały, przyprawiamy cynamonem i wanilią oraz posypujemy na wierzchu amarantusem. 


INSTRUCTIONS:

After you wake up, place the flakes, seeds and goji berries in a bowl, pour the boiling water over them and wait untill they absorb water. At the same time I drink warm water with lemon and prepare next ingredients, that is peel and slice fruits. When the "mixture" absorb water, add joghurt, fruits, walnuts and almonds. Sprinkle cinnamon, vanilla and amaranth over the top of everything. Przepis ten może być również wykorzystany jako dobra przekąska w ciągu dnia. Wystarczy zmniejszyć proporcje składników. 

SMACZNEGO!The recipe can be use as a snack as well. You just need to reduce/vary proportions of ingredients.

BON APPETIT!


Zdrowa przekąska Wiosenny detoks

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję ślicznie za odwiedziny!
Jeśli spodobał Ci się post, to z przyjemnością o tym przeczytam:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...